Silva-dent oferuje zabiegi z zakresu implantologii i stomatologii ogólnej.

Dlaczego leczenie zębów z wykorzystaniem lasera jest tak skuteczne?

Bardzo niewielu pacjentów zdaje sobie sprawę z tego, że ząb ma porowatą strukturę, podobną do tej, którą ma pumeks. Ta cecha zęba sprawia, że w wielu sytuacjach skuteczność leczenia zęba, niemożliwą do osiągnięcia przy wykorzystaniu konwencjonalnych metod, może zapewnić wykorzystanie lasera - twierdzi doktor Krystyna Wiszyńska-Garbaciak.

Po pierwsze światło lasera przenika w głąb kości nawet na centymetr. Po drugie światło lasera sprawia, że lekarstwo niezbędne do skutecznego odkażenia chorego zęba zaczyna się pienić, docierając w ten sposób nawet do najbardziej niedostępnych części zęba.– dodaje Pani Doktor - Ma to szczególne znaczenie, kiedy pacjent wymaga leczenia kanałowego. Zastosowanie lasera pozwala często uniknąć precyzyjnego leczenia pod mikroskopem, dzięki czemu cały zabieg trwa zdecydowanie krócej i jest przez to po prostu tańszy.

Doktor Krystyna Wiszyńska-Garbaciak jest jednym z pionierów wykorzystania laserów w leczeniu stomatologicznym w Polsce. W swojej pracy wykorzystuje je z sukcesami już od 20 lat.

Zapraszamy na leczenie endodontyczne z wykorzystaniem lasera do naszej kliniki.